مها سیستم دوشنبه 1 آبان 1396 10:48 ق.ظ نظرات ()

با توجه به درخواست بالای پرستاران در زمینه ی مهاجرت و بدنبال پیگیری های نمایندگان موسسه اندیشه پویان فرصتی ویژه، آینده ای روشن با استقبال بسیار خوب بازار کار کانادا، حقوق بسیار عالی و البته زندگی با کیفیتی بسیار استثنایی در انتظار پرستاران متقاضی اخذ اقامت کانادا می باشد.

ممکن است کمی مغرضانه به نظر برسد، اما باید گفت کانادا مناسب‌ترین کشور دنیا برای مهاجرت است، مهاجرت بخشی از فرهنگ این کشور بوده و مهاجران به‌سرعت عضوی از جامعه کانادا می‌شوند.

دو شهر ونکوور و تورنتو کانادا در میان شش شهر با بیشترین تنوع فرهنگی در جهان قرارگرفته‌اند و کانادا رتبه اول سلامت و بهداشت  را در جهان داراست و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی و بهترین خدمات اجتماعی مختص این کشور است.

از این رو موسسه آرتا اندیشه پویان سپنتا با توجه به نیاز این کشور به پرستاران و فرصتهای بسیار خوب شغلی که در سیستم رو به رشد سلامت کانادا بوجود آمده است، شرایطی کم نظیر را از طریق وکلای خود در این کشور برای متقاضیان با مدرک لیسانس پرستاری جهت مهاجرت فراهم نموده است تا با گذراندن دوره استاندارد سازی پرستاری (RN)، در استان کبک کانادا مشغول بکار شوند.

قابل توجه است که حرفه پرستاری در کانادا  نه تنها در حال حاضر از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار است بلکه در آمد شغل پرستاری در کانادا با درآمد مشاغل مهندسی پر طرفدار برابری نموده و بعد از مشاغل مدیریتی که بهترین درآمد را دارند در ردیف پر درآمد ترین مشاغل کانادا محسوب می شوند.

طبق قوانین کانادا در برخی از رشته‌های شغلی نظیر پرستاری، افراد می بایست مجوز لازم برای ورود به بازار کار دریافت کنند که پس از قبولی در یک آزمون استاندارد RN (Registered Nurse) صادر می‌شود این مجوز همان کسب پروانه پرستاری از نظام پرستاری است، به عبارت دیگر استاندارد بودن اطلاعات علمی یک پرستار تا زمان فارغ التحصیلی به عهده دانشگاه مربوطه بوده و ارزیابی آن در پایان تحصیل با برگزاری آزمون فینال صورت میگیرد و پس از فارغ التحصیلی سازمان نظام پرستاری، کار صدور مجوز و مسئول نظام دادن به امور پرستاران یعنی به روز نگه داشتن اطلاعات علمی آنان از طریق برگزاری کلاسهای آموزشی می باشد.

اکنون با سعی و تلاش مستمر وکلای موسسه اندیشه پویان در کانادا شرایط ویژه ای برای این گروه ارائه شده، بدین جهت پرستارانی که دارای حداقل شرایط ذیل هستند:

• مدرک لیسانس پرستاری
• سن حداکثر ۳۳ سال
• عضو نظام پرستاری

می توانند از طریق ثبت نام  در دوره های استاندارد سازی (RN) و گذراندن دوره آموزشی به مدت  ۴۵ هفته با هزینه ای حدود ۱۸ هزار دلار کانادایی،پس از کسب امتیاز لازم پروانه پرستاری، به مدت ۳۶ ماه مجوز کار در این کشور را دریافت نموده و در نهایت گامی بلند جهت ورودبه بازار کار و  اقامت کانادا بردارند. 


منبع:فرصتی استثنایی برای مهاجرت پرستاران